Biura w centrum Krakowa – Biura Rynek Główny Kraków
Biura w centrum Krakowa – Biura Rynek Główny Kraków

Nasza Siedziba

Naszą chlubą i przedmiotem szczególnej troski jest będący naszą siedzibą i własnością zabytkowy budynek położony przy Rynku Głównym 30 w Krakowie. Budynek ten w kształcie zbliżonym do obecnego powstał około 1800 roku w wyniku przebudowy po pożarze i połączenia trzech sąsiadujących ze sobą kamienic. Był on jedną z rezydencji znanej rodziny Wodzickich i w jej władaniu pozostawał do początku dwudziestego wieku. Przez kolejne około 50 lat budynek wielokrotnie zmieniał właścicieli. W latach pięćdziesiątych XX wieku budynek przeszedł we władanie spółdzielcze, a w 1963 roku został ostatecznie wykupiony od poprzednich właścicieli.

W latach dwudziestych XX wieku budynek przybrał obecny kształt i wygląd. Nie zachowała się niestety zbudowana w tym okresie restauracja zlokalizowana w części parteru i na podworcu. Zburzona w latach czterdziestych podczas okupacji gdy budynek był zajęty przez urzędy okupanta.

Do idei restauracji powrócono w latach dziewięćdziesiątych lokując tu jedną z restauracji Mc Donald’sa. Przy okazji tej budowy przeprowadzono szeroko zakrojone badania archeologiczne odkrywając w podziemiach fragmenty średniowiecznej zabudowy i późniejszych nawarstwień. Między innymi odkryto i wyeksponowano dwie strzelnice z trzynastowiecznej wieży obronnej.

W pięknie odnowionym budynku mieszczą się jeszcze: biura turystyczne, biura konsultingowo – marketingowe, agencje nieruchomości, galeria, kancelaria adwokacka.